Recrutăm pentru clientul nostru, concesionar important al unor marci auto consacrate, Recepționer Service Caroserie.

Candidatul ideal

  • Studii universitare tehnice (Facultatea de Transporturi, Autovehicule Rutiere);
  • Experienta in domeniul auto minim 1 an, iar experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj;
  • Experienta in lucrul cu platformele de daune: Audatex, Eurotax, DAT, Ekspertyza – reprezinta un avantaj;
  • Abilitati de comunicare/ Negociere;
  • Atitudine/ Tinuta;
  • Orientare catre atingerea obiectivelor;
  • Organizare;
  • Initiativa;
  • Abilitati comerciale (persuasiune, tact);
  • Spirit de echipa;
  • Abilitatea de a se adapta la schimbare si de a-si imbunatati performantele personale;
  • Cunostinte de operare pe calculator.

Descrierea jobului

  • Identificarea si preluarea clientului si a autovehiculului;
  • Efectuarea controlului vizual asupra starii generale a autovehiculului si in functie de rezultatul acestor controale, recomanda clientului prestatii sau accesorii adaptate autovehiculului;
  • Asigurarea exactitatii informatiilor inscrise in dosarul client;
  • Pregatirea restituirii autovehiculului, astfel incat totul sa fie gata inainte de sosirea clientului;
  • Gestionarea relatiei cu clientul, stabilind si dezvoltand o relatie de incredere cu acesta, oferindu-i in toate fazele contactului un serviciu personalizat;
  • Realizarea obiectivelor cantitative si calitative care ii sunt fixate.

Beneficii

  • Tichete de masa
  • Asigurare privata de sanatate
Incarcati CV sau orice alt fisier relevant. Marime max.: 10M.
Sunt de acord ca Be Ready Solutions să utilizeze datele mele personale, Nume, Prenume, Număr de telefon, adresa de email și datele menționate în CV în scopul procesului de recrutare aferent poziției pentru care aplic. Sunt de acord ca Be Ready Solutions să transmită aceste date societății angajatoare în scopul obținerii unui interviu sau obținerii poziției pentru care am aplicat.